Za marką FROU FROU stoi Jolanta Gazda- niedoszły matematyk, kostiumograf-charakteryzator na urlopie oraz poszukiwacz ciekawych form złotniczych. Zawodu złotnika uczyła się w Wytwórni Antidotum pod czujnym okiem profesjonalistów. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz międzynarodowej organizacji KLIMT02 zrzeszającej projektantów biżuterii z całego świata.

Większość kolekcji marki Frou Frou to biżuteria szydełkowana z drutu srebrnego. Każdy element wykonywany jest ręcznie, od podstaw, wyplatany z dziesiątek, czasem nawet setek metrów srebrnego drutu. Technika jest pracochłonna, wymaga cierpliwości i jest bardzo czasochłonna.

Patrząc na projekty wykonane tą techniką można wyobrażać sobie, że biżuterią nie jest wijący się drut, tylko przestrzeń zamknięta, ograniczona przez sploty. Czy to, na co patrzymy, jest materią czy powietrzem? Jest to rodzaj zabawy, wzajemnej interakcji między „nic” i „coś”.

Inspiruje mnie mikro natura. Lubię przyglądać się światu przez okular mikroskopu – ludzkim komórkom, wirusom, bakteriom, których cząsteczki tworzą skomplikowane przestrzenne formy, molekularne układy- pozornie chaotyczne, ostatecznie jednak zamknięte w matematycznym porządku.